Vážení návštěvníci webu Comparato,

děkujeme Vám za přízeň v tomto i minulém roce. Vzhledem ke změně ekonomických podmínek poskytovatelů operativního leasingu nyní nezprostředkováváme žádné nabídky od našich partnerů. Cenové nabídky uvedené na našem webu jsou neaktuální.

Usilovně však pracujeme na změně a v nejbližších měsících bude nabídka na našem webu aktuální. Pokud o nových nabídkách chcete slyšet jako první, přihlašte k odběru e-mailových novinek.

 

Tým Comparato

Zavolejte, napište.
Rádi vám poradíme

Nejčastější dotazy

 

Jak to je s řízením vozu, kdo může auto řídit (manželka, apod.)?

U vozidel na operativní leasing nemáme omezení, kdo vozidlo může a nemůže řídit (pokud bereme v potaz, že je osoba způsobilá k řízení dopravního prostředku a vlastní potřebný řidičský průkaz). Při cestách do zahraničí je „cizího“ řidiče vhodné vybavit pro vlastní ochranu souhlasem s užitím vozidla.

 

Existuje omezení, kam s vozidlem mohu nebo nemohu vyrazit?

Vozidlo je po dobu pronájmu využitelné bez omezení kdekoli v Evropě. Nebo lépe - všude tam, kde Vám platí pojištění vozidla (přesný seznam zemí si můžete ověřit na Vaší zelené kartě). Nemusíte tak na dovolenou znovu do Chorvatska!

 

Jak probíhá vrácení vozu? Co je škoda, kterou musím zaplatit, co běžné opotřebení?

Před vrácením vozidla doporučujeme s předstihem uvést vozidlo do bezvadného stavu. Auto by mělo být umyté zvenku i zevnitř a zbavené reklamních popisů a jiných úprav. Případné poškození by mělo být oficiální cestou (v souladu s obchodními podmínkami) ohlášeno, aby se při předávce zamezilo překvapení. Řidič by měl mít připravené kompletní doklady k vozu. Co je poškození a co běžné opotřebení mají jednotlivé leasingové společnosti uvedené v manuálech, které jsou součástí obchodních podmínek.

Parametry samotného vrácení vozidla mají různé leasingové společnosti nastaveny jinak. Většinou je ale společným činitelem nutnost domluvit se předem na čase a místu předání.

Po vrácení vozidla je Vám vystaveno finální vyúčtování.

 

Jaké jsou rozdíly mezi operativním a finančním leasingem?

Operativní leasing je zjednodušeně forma dlouhodobého pronájmu. To znamená, že po doplacení smluvený splátek se nestáváte majitelem vozidla, jako práv v případě finančního leasingu, ale vozidlo vracíte leasingové společnosti.

 

Mohu uzavřít smlouvu o operativním financování leasingu jako soukromá osoba?

Samozřejmě můžete. V Comparatu se specializujeme na prodej vozidel na operativní leasing jak soukromým osobám, tak podnikatelům a firmám. Na titulní straně webu máte možnost tyto nabídky přehledně vybrat v nabízených záložkách. Pokud si však nebudete vědět rady, neváhejte se na nás obrátit. Naši specialisté se Vám budou rádi věnovat.

 

Je možné žádat o financovnání jako cizí státní příslušník, bez trvalého pobytu? 

Jako cizí státní příslušník žádáte standardně se dvěma osobními doklady (OP, PAS), potvrzením příjmu od zaměstavatele a právě potvrzením
o dlouhodobém, nebo trvalém pobytu. Žádost, které tyto parametry nespluňují bývají zamítány. 

 

Proč se vyplatí pořídit vůz na operativní leasing?

Váš vůz je Vám vždy k dispozici, jako byl Váš. Ve zvoleném období (zpravidla od 12 do 48 měsíců) platíte fixní splátku, která obsahuje přesně ty služby, které si zvolíte. Nemusíte tak řešit nečekané výdaje například za návštěvy servisů, výměny pneumatik, nebo pojištění. Lépe můžete plánovat Váš rodinný, nebo firemní rozpočet a na závěr nemusíte řešit zůstatkovou hodnotu vozidla a licitování
o ceně jako u prodeje vlastního vozidla. Vozidlo prostě vrátíte.

 

Jaké má operativní leasing výhody pro podnikatele?

Operativní leasing má řadu výhod. Podnikatele může například zajímat, že měsíční splátka je
u operativního leasingu daňově uznatelným nákladem.Pokud jste plátce DPH, tak DPH z měsíční splátky je 100% odpočitatelné. DPH obsažená ve splátce tak v plné míře snižuje celkovou daňovou povinnost nájemce.Součástí pronájmu může, ale nemusí, být i doprovodný servis předmětu leasingu v dohodnutém rozsahu. Operativní leasing vozu lze doplnit komplexním zajištěním všech potřebných služeb pro provoz vozidel (sada zimních kol, dálniční známky….). Umožňuje tak firmě jednoduše plánovat náklady spojené s provozem vozidla. Doba operativního leasingu je obvykle kratší než doba životnosti vozu a doba odepisování předmětu leasingu podle platných daňových předpisů.

 

Jaké doklady potřebuji k uzavření smlouvy na operativní leasing?

Jako soukromé osobě Vám postačí doklad totožnosti a potvrzení o příjmu. Podnikatelé pak k žádosti doplní aktuální daňové přiznání. Podmínky se ale mohou lišit podle konkrétního případu, nebo dle poskytovatele.  

 

Skládá se u operativního leasingu akontace?

Operativní financování se uzavírá téměř výhradně bez akontace. Nejsou požadovány žádné kauce nebo poplatky. Splácí se pouze fixní splátka, což je velká výhoda proti finančnímu leasingu, nebo spotřebitelským úvěrům.

 

Mohu žádat o financování se záznamem bankovním registru, případně při platební neschopnosti (insolvenci)? 

Operativní leasing, stejně jako jakékoli jiné finanční produkty jsou uzavírány na základě schvalovacího řízení. Záznam v bankovních registrech, případně insolvance a jiné druhy platební neschpnosti jsou pro poskytovatele idikátorem že žadatel není shocpne své závazky splatit. Tyto žádosti tak bývají zpravidla zamítány. 

 

Jaká je dodací lhůta nového vozu na operativní leasing?

Máme-li vybrané vozidlo na skladě u prodejce, anebo již objednané ve výrobě, je jeho dodání
a v případě schválení bonity i předání zákazníkovi otázkou jednotlivých dní. Pokud vozidlo objednáváme do výroby. Dodací lhůty se liší podle jednotlivých značek i modelů. Standardní jsou dodací lhůty v řádech 2-5 měsíců u žádaných nebo specifických modelů.

 

Jak je to s nájezdem Km uvedených v nabídce?

Ujeté kilometry jsou jedním z důležitých parametrů ovlivňujících zůstatkovou hodnotu vozidla a tím
i cenu pronájmu. Pro jednotlivé varianty nabídek proto nabízíme vždy několik možností nájezdů podle nejčastějších preferencí našich zákazníků. Pokud ale potřebujete jinou variantu, neváhejte se na nás obrátit. Nabídku Vám rádi upravíme.

 

Je možné připravit nabídku i na vozidlo, které jsem nenašel ve Vaší nabídce?

Ano, rádi Vám připravíme nabídku na téměř jakýkoli osobní vůz. Splátky však mohou být vyšší než
u srovnatelných modelů. Zveřejněné nabídky jsou důkladně vybírány s důrazem na jejich výhodnost.

 

Jak probíhá celý proces pořízení vozu na operativní leasing?

Po zmáčknutí tlačítka „REZERVACE TOHOTO VOZU“ se Vás ujmou naši zkušení obchodníci. Kontaktují Vás, ověří vybrané parametry vozidla, jeho dostupnost a zkonzultují podklady pro schvalovací řízení. Po schválení, podpisu objednávky, případě rovnou smlouvy (u skladových vozidel) s Vámi již jen domluví čas a místo převzetí vozidla. Po celou dobu financování jsme Vám při ruce na naší infolince, s dotazy se na nás tak můžete kdykoli obrátit.

 

Jak mám postupovat při dopravní nehodě?

Všechny nabídky/vozidla bez rozdílu zvolených služeb obsahují povinné ručení i havarijní pojištění. V případě vzniklé škody kontaktujete infolinku a nahlásíte základní údaje o škodě. Zde budete informování o dalším postupu a průběhu opravy. Havarijní pojištění obsahuje zpravidla spoluúčastí přibližně pět procent a minimálně pět tisíc korun, nebo deset procent minimálně deset tisíc korun. Drobné opravy tedy hradíte sami.