Zavolejte, napište.
Rádi vám poradíme

Comparato na Crash Day 2017

Není žádným překvapením, že při výběru auta hraje významnou roli jeho bezpečnost. Pro zjištění, jak je na tom konkrétní značka nebo model vozidla s bezpečností, se provádí nárazové zkoušky, nebo-li tzv. crash testy. V rámci nich jsou testovaná vozidla podrobena hned několika různým typům nárazů – především jde o boční, čelní a zadní náraz, nebo o jejich kombinaci. Výsledky těchto testů pak ukazují, jaké následky mohou mít takové nehody na lidské tělo a na samotné vozidlo. V Evropě crash testy provádí organizace Euro NCAP, o které se můžete dozvědět více na jejich oficiálním webu https://www.euroncap.com/en#.

Příprava nárazových zkoušek je poměrně složitý proces a přichystání vozidel tak trvá téměř hodinu. Auta se samozřejmě uvádí do pohybu bez přítomnosti řidiče a je třeba na ně instalovat velký počet čidel, senzorů, a dalších technických zařízení. Po nárazu se tyto zařízení opět odpojí, zajistí a zkontrolují.

 

Crash testům se věnují odborníci z tzv. “Crash Team” z Ústavu soudního inženýrství Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s Evropskou společností pro výzkum a analýzu nehod a společností REC Group s.r.o.

Dne 13. a 14. 10. 2017 se v areálu Kovosteelu ve Starém Městě u Uherského Hradiště konala akce Crash Day ÚSI 2017 a členové Comparata si ji samozřejmě nemohli nechat ujít. V rámci akce se prováděly nárazové zkoušky na nových vozech společnosti Škoda Auto a.s., se kterou Ústav soudního inženýrství již delší dobu úzce spolupracuje. Jednalo se o modely Škoda Rapid Spaceback, Škoda Superb a Škoda Superb Combi, které byly porovnávány se staršími modely vozidel Ford Escort, Ford Focus, Fiat Marea a Škoda Felicia.

Z akce vám exkluzivně přinášíme hned několik videozáznamů a fotografií, na kterých  můžete názorně vidět, že poškození na starších vozidlech je podstatně větší než na vozidlech nových.

  

 

  

V současnosti se slovo "bezpečnost" skloňuje ve všech automobilkách velmi často a v rámci výroby vozidel je tak kladen důraz na výběr vysoce kvalitních materiálů. Důležitá je nejen bezpečnost aktivní, ale i pasivní a při výběru vozidla je tedy důležité dávat pozor, jakými prvky ochrany zdraví je vozidlo vybaveno. Pořízení nového vozu již naštěstí není tak složité, jako tomu bývalo dříve, a i díky operativnímu leasingu je pak nové auto doslova na dosah ruky. Nezapomeňte, spolehlivé a bezpečné auto vám může zachránit život!