Vážení návštěvníci webu Comparato,

děkujeme Vám za přízeň v tomto i minulém roce. Vzhledem ke změně ekonomických podmínek poskytovatelů operativního leasingu nyní nezprostředkováváme žádné nabídky od našich partnerů. Cenové nabídky uvedené na našem webu jsou neaktuální.

Usilovně však pracujeme na změně a v nejbližších měsících bude nabídka na našem webu aktuální. Pokud o nových nabídkách chcete slyšet jako první, přihlašte k odběru e-mailových novinek.

 

Tým Comparato

Zavolejte, napište.
Rádi vám poradíme

Do zahraničí s autem na operativní leasing

Období rodinných dovolených je v plném proudu a na cestu autem se tak vydávají statisíce lidí. Jak to ale funguje, pokud máte auto na operativní leasing? Jsou stanovené nějaké zvláštní předpisy? Jak postupovat při dopravní nehodě či odcizení?

Podmínky pro řízení auta na operativní leasing v zahraničí

Pro řízení auta v zahraničí platí stejné podmínky jako u nás. Zpravidla jej smíte řídit vy a vaši rodinní příslušníci. Pokud jej chcete půjčit třetí osobě nebo by se mělo jednat o delší dobu, po kterou bude s vozidlem jezdit, je třeba to ohlásit leasingové společnosti. Konktrétně je to pak napsáno ve smlouvě. 

Krádež nebo porucha auta? Vše se dá snadno vyřešit

Při krádeži či poruše na autě vždy v první řadě kontaktujte leasingovou společnost, se kterou máte smlouvu na vozidlo uzavřenou. Její operátoři na servisní lince vám pomohou situaci vyřešit. Poradí, kam dát vůz opravit, pokud dojde k nehodě nebo případně zajistí úplně nový vůz. Havarijní pojištění, které je součástí měsíční splátky pak platí i na nehody v zahraničí.

Součástí  dokladů k vozidlu je tzv. driver set, který klient obdží spolu s vozidlem při předání a najde v něm veškeré potřebné informace. Konkrétně například číslo na servisní hot line, která je k dispozici 24 hod denně. Dále také seznam pneuservisů, servisů, asistenční kartu a plnou moc, která opravňuje k řízení vozidla. Ta je navíc je vystavována i v angličtině právě pro takové případy.

Příslušenství pro sportovní vyžití

Pokud jedete na hory a je potřeba na auto přimontovat příslušenství jako jsou nosiče na kola nebo ,,rakev" na lyže, nemusíte tento fakt oznamovat leasingové společnosti. To platí v případě, že tím samozřejmě nebudete zasahovat do konstrukce vozidla. V opačném případě je třeba získat souhlas poskytovatele, jinak riskujete porušení smlouvy.

Další věci jako dálniční známka, zimní pneumatiky zpravidla nebývají součástí splátek. Pokud je potřebujete, musíte si je pořídit sami.

 

Přečtěte si na Comparato o výhodách operativního leasingu více informací.