Vážení návštěvníci webu Comparato,

děkujeme Vám za přízeň v tomto i minulém roce. Vzhledem ke změně ekonomických podmínek poskytovatelů operativního leasingu nyní nezprostředkováváme žádné nabídky od našich partnerů. Cenové nabídky uvedené na našem webu jsou neaktuální.

Usilovně však pracujeme na změně a v nejbližších měsících bude nabídka na našem webu aktuální. Pokud o nových nabídkách chcete slyšet jako první, přihlašte k odběru e-mailových novinek.

 

Tým Comparato

Zavolejte, napište.
Rádi vám poradíme

Jak vybrat to správné auto

V dnešní době je opravdu náročné zorientovat se na trhu automobilů. Při takovém množství značek, modelů a typů vozidel by se z toho jeden zbláznil! Jak si tedy vybrat to správné auto, které vám bude sloužit jako skvělý pomocník při práci nebo zvládaní celé domácnosti? Pokud právě uvažujete nad pořízením nového vozidla (nejen) na operativní leasing, možná Vám pomůže následujících 5 otázek a odpovědí k tomu, abyste se při výběru lépe zorientovali a “nestrávili nad ním mládí”.


1) Kolik peněz jsem schopen za auto měsíčně platit?

Tohle je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou je potřeba si stanovit. Vezměte papír a tužku, sedněte s rodinou společně večer ke stolu, spočítejte si všechny své měsíční příjmy a výdaje a určete si,  jakou částku můžete odložit bokem na splácení auta. Dělejte to hlavně poctivě a s rukou na srdci, abyste pak předešli případným komplikacím se splácením.

2) Která značka mi je sympatická a kterou raději nechci?

Tato otázka souvisí právě s rozpočtem, který si stanovíte jako první. Myslím, že většina můžu (i žen!) má přehled, kolik které auto stojí a podle čeho se odvíjí jejich cena. Můžete se spoléhat na  vlastní zkušenosti nebo zkušenosti sousedů, kamarádů a známých, nebo se s partnerem jeden den vydejte na “Tour de Salone” a podívejte se na několik značek zblízka. Ošahejte, přivoňte,  posaďte se a případně se nebojte zeptat, jestli se můžete autem projet alespoň na parkovišti. Tohle všechno Vám může s výběrem značky pomoci.

3) Koho a co budu v autě vozit/převážet?

Jakmile budete mít vybrané favority mezi značkami, potřebujete vybrat velikost auta a vhodný typ karoserie. Přece jen je rozdíl naložit pětičlennou rodinu, psa a pět párů lyží do malého městského vozítka, nebo do prostorného SUV. Také záleží, jestli plánujete vozit děti se školními batohy a velké nákupy na měsíc (kdy se vám bude určitě hodit kombík), nebo chcete převážet palety a cihly na stavbu, kdy byste měli uvažovat spíše o pick-upu nebo dodávce. A v případě, že hledáte šmrncovní manažerské auto a váš nejrozměrnější náklad bude notebook a pár košil, jednoznačně sáhněte po elegantním sedanu nebo kupé.


4) Jak dlouho chci auto využívat a kolik s ním najedu kilometrů?

“Dnes je jiná doba.” Slýcháte to často? Platí to i u aut. Dnes si již nepořizujeme auta na 20 let, ale stávají se spotřebním zbožím. Proto je třeba zvážit, jak dlouho plánujete s vybraným vozidlem jezdit. Co se týče vozidel na operační leasing, typická doba pronájmu je 2-3 roky, případně 4. Pak můžete auto jednoduše vrátit a pořídit si zase novější model. Přepočítejte si tedy, kolik najedete kilometrů ročně, a podle toho si pak můžete přizpůsobit parametry leasingu. Jenom vy víte, jestli často jezdíte na dlouhé cesty, nebo spíše jen přejíždíte po městě.

5) Jakou chci výbavu / co všechno by mělo vozidlo mít nebo umět? A co spotřeba?

Poslední důležitou otázkou, na kterou je třeba si odpovědět, je vybavení vozidla. Při pořizovaní nového auta, které teprve půjde do výroby máte tu výhodu, že si ho navrhnete dle vlastních představ. Samozřejmě při tom musíte stále myslet na otázku první, a tou je rozpočet. Podle výbavy se totiž odvíjí cena vozidla. Máte rádi pohodlí s automatem, nebo pořádnou jízdu s manuálem? Bojíte se, že vaše žena neumí dobře parkovat (i když říká že umí)? Pořiďte ji parkovací kameru. Pro jistotu. Jezdíte na chalupu a potřebujete občas za auto připojit vozík? Pak se asi bude hodit tažné zařízení. Tohle všechno jsou detaily, na které je potřeba myslet. To samé platí i pro spotřebu. Jestli jezdíte po městě, rozhodně se vám při popojíždění na křižovatkách a v zácpě bude hodit živější benzín, a při cestách na delší trasy ušetříte zase na naftě.

  

Důležité je, abyste byli s autem spokojeni a aby sloužilo vašim každodenním potřebám a ne aby vám bylo na obtíž. Proto při výběru přemýšlejte důsledně a snad vám těchto pár otázek a odpovědí pomůže při rozhodování. , tým Comparata je vám plně k dispozici na telefonním čísle, online chatu nebo e-mailu, tak se na nás můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem.