Vážení návštěvníci webu Comparato,

děkujeme Vám za přízeň v tomto i minulém roce. Vzhledem ke změně ekonomických podmínek poskytovatelů operativního leasingu nyní nezprostředkováváme žádné nabídky od našich partnerů. Cenové nabídky uvedené na našem webu jsou neaktuální.

Usilovně však pracujeme na změně a v nejbližších měsících bude nabídka na našem webu aktuální. Pokud o nových nabídkách chcete slyšet jako první, přihlašte k odběru e-mailových novinek.

 

Tým Comparato

Zavolejte, napište.
Rádi vám poradíme

Operativní leasing pro podnikatele

Popularita operativního leasingu stále roste. U firem je to zejména díky možnosti efektivního řízení nákladů. Dosvědčuje to i 5% meziroční růst ve volbě tohoto financování, jak uvádí česká leasingová a finanční asociace. Je tedy zaváděn trend financování zejména pomocí operativního leasingu, přičemž obliba ostatní druhů financování značně klesá.

Důvody vzrůstající obliby operativního leasingu

Češi mají operativní leasing čím dál raději nejen díky ekonomickému zvýhodnění. Podnikatelé rádi využívají i dodatečné online služby pro správu či jednoduchost administrativy. Comparato taktéž nabízí pomoc s výběrem vozidla. Snažíme se o maximální spokojenosti klienta i při konkrétní představě auta na pronájem.

Ekonomické zvýhodnění při pronájmu auta od právnické osoby spočívá v možnosti zahrnutí měsíční splátky do nákladů. Měsíční splátka operativního leasingu je daňově uznatelným nákladem. Pokud je podnikatel plátcem DPH, je DPH z měsíční splátky 100% odpočitatelné. DPH obsažená ve splátce tak v plné míře snižuje celkovou daňovou povinnost nájemce. Navíc zákazník platí z ceny aut k pronájmu pouze část, kterou během jejího užívání opotřebuje. 

 

Co navíc můžete očekávat?

Součástí pronájmu může, ale nemusí být i doprovodný servis předmětu leasingu v dohodnutém rozsahu, který si zákazník předplácí v měsíčních splátkách. Operativní leasing vozu lze doplnit komplexním zajištěním všech potřebných služeb pro provoz vozidel (sada zimních kol, dálniční známky,…).

 

Efektivní náklady na provoz vozidel

Operativní leasing tak umožňuje firmě jednoduše plánovat náklady spojené s provozem vozidla. Jedná se o efektivní rozpouštění nákladů na provoz vozidel. Dopředu jsou sjednány splátky, které se v průběhu pronájmu nemění (pokud o to ovšem klient nepožádá). Jedná se tedy o krok ke stabilizaci cash flow. Zákazník se nemusí obávat velkých jednorázových výdajů. Vše je sjednáno na začátku operativního leasingu. Comparato se svými partnerskými autosalony zajisťuje ty nejlepší nabídky, které se dají do značné míry individualizovat.

Klíčovou myšlenkou pro podnikatele by měla být skutečnost, že auto je pouze prostředkem pro rozvoj podnikání, nikoliv jeho cílem. Není tedy nutné jej vlastnit. Se vším ostatním vám pomůže Comparato.