Vážení návštěvníci webu Comparato,

děkujeme Vám za přízeň v tomto i minulém roce. Vzhledem ke změně ekonomických podmínek poskytovatelů operativního leasingu nyní nezprostředkováváme žádné nabídky od našich partnerů. Cenové nabídky uvedené na našem webu jsou neaktuální.

Usilovně však pracujeme na změně a v nejbližších měsících bude nabídka na našem webu aktuální. Pokud o nových nabídkách chcete slyšet jako první, přihlašte k odběru e-mailových novinek.

 

Tým Comparato

Zavolejte, napište.
Rádi vám poradíme

Operativní leasing

Operativní leasing je jednou z možností, jak si pořídit nový vůz. Dříve chtěl totiž každý auto vlastnit. Dnes lidé chtějí vůz sice využívat, ale zároveň s ním nemít moc starostí. Pro takové případy je operativní leasing, tedy pronájem vozu na smluvenou dobu, ideálním řešením. 

Automobilek, které tuto službu prostřednictvím leasingových společností nabízejí, přibývá. Mezi ty hlavní však patří: Škoda, Hyundai, Ford, Opel, Audi, Volkswagen, Renault, Citroen, BMW, Mercedes-Benz a další. Jak tato služba funguje a pro koho je vhodná?

Rozdíl oproti leasingu či úvěru

Operativní leasing se od klasického úvěru se liší tím, že i po skončení smlouvy patří vozidlo leasingové společnosti. Splátky jsou nižší, než je tomu u úvěru, do kterého se promítá celá pořizovací cena vozidla, zatímco u operativního leasingu se jedná o rozdíl mezi cenou, za kterou leasingová firma vůz koupila, a očekávanou částkou, kterou získá, až ho nakonec prodá. V případě finančního leasingu po splacení vozidlo přechází do vlastnictví nájemce.

Možná si řeknete, že měsíčně platíte částku a ani poté není vozidlo vaše. Je ovšem nezbytné se podívat i na druhou stránku věci. Součástí pravidelné měsíční splátky je povinné ručení, havarijní pojištění a případně i servis, výměna pneumatik, asistenční služby apod. Při uzavírání smlouvy se neskládá akontace a není tedy nutné mít dopředu naspořeno. Nájemce tak „pouze“  jezdí a měsíčně platí fixní splátku. Příjemným faktem je také to, že budete pořád jezdit v novém autě, které po uplynutí smluvené doby můžete vyměnit za jiné. Navíc tím také odpadá starost o následný prodej vozidla. Podrobně popsané výhody najdete tady

Operativní leasing pro firmy

Pro firmy a podnikatele je hlavní výhodu fakt, že měsíční splátka je daňově uznatelným nákladem. Pokud jste plátce DPH, tak DPH z měsíční splátky je 100% odpočitatelné.

Pro některé nájemce může být svazující počet stanovených kilometrů, které může nájemce s vozidlem po dobu trvání pronájmu ujet. Zpravidla to bývá 20-30 tisíc kilometrů. Avšak i tato hodnota se dá po domluvě individuálně upravit. Za její překročení hranice se poté při odevzdávání vozidla účtuje doplatek a za nedojetí se naopak určitá částka vrací.

I přesto, že o operativní leasing v ČR zájem stále roste, v západních zemích je tato služba naprosto běžná. Například v Nizozemsku, Velké Británii či Německu je touto cestou pořizováno až 70% podnikatelských vozidel. 

Vyberte si svůj vysněný vůz s Comparato.