Vážení návštěvníci webu Comparato,

děkujeme Vám za přízeň v tomto i minulém roce. Vzhledem ke změně ekonomických podmínek poskytovatelů operativního leasingu nyní nezprostředkováváme žádné nabídky od našich partnerů. Cenové nabídky uvedené na našem webu jsou neaktuální.

Usilovně však pracujeme na změně a v nejbližších měsících bude nabídka na našem webu aktuální. Pokud o nových nabídkách chcete slyšet jako první, přihlašte k odběru e-mailových novinek.

 

Tým Comparato

Zavolejte, napište.
Rádi vám poradíme

Stále více Čechů dává přednost půjčení auta před jeho koupí

 

Stále více Čechů dává přednost půjčení auta před jeho koupí. V porovnání s předchozími lety jde o nárůst v desítkách procent. Vlastnictví auta přestává být pro řadu Čechů statusovou záležitostí. Stále však z hlediska financování volí nejvíce lidí úvěr, poté operativní leasing a nakonec leasing finanční. 

Jací lidé jsou největšími fanoušky operativního leasingu?

Na operativní leasing si Češi nejvíce pořizují značku Škoda, Volkswagen a Hyundai od přibližně 5000 Kč. Typickým zakazníkem, který tuto službu volí je muž středního věku, většinou podnikatel, bydlící v krajském městě. Láká však i mladou generaci. Mladí totiž nepotřebují tolik věcí a tedy ani automobily přímo vlastnit. Chtějí je především využívat a mít s nimi co nejmenší starosti. Díky operativnímu leasingu se tak na trh dostávají ojeté vozy stářím 2-3 let, o které je v poslední době velký zájem.

Nejen automobily

Operativní leasing se nemusí však týkat jen automobilů. Jeho prostřednictvím se dají financovat i jiné dopravní prostředky jako jsou letadla, lodě, vlaky, ale i telefony nebo počítače. Půjčit si na internetu můžete i nářadí či vybavení pro váš volný čas jen na dobu, po kterou ho budete potřebovat.

Comparato doporučuje: Operativní leasing se ovšem nevyplatí lidem, kteří s autem příliš nenajezdí nebo u nich hrozí, že auto používáním hodně opotřebují. Vozí v něm třeba zvířata, stavební materiál apod.

Zajímá vám, v čem jsou největší výhody operativního leasingu